مدیریت زمان | برایان تریسی

مدیریت زمان | برایان تریسی

مقدمه:  انجام کار بیشتر با سرعت بالا

« موفقیت، اختیار و قدرت کامل شما را روی هدفی متمرکز می کند که میل شدیدی برای رسیدن به آن دارید. »

ویلفرد ای. پیترسون ( ۴)
از این که این کتاب را می خوانید، متشکرم. می دانم چقدر مشغله دارید، و حتی خواندن کتابی درباره مدیریت زمان، کاری است که به ندرت وقت انجام آن را دارید. قول می دهم در صفحاتی که پیش رو دارید، با ایده ها، روش ها، استراتژی ها و تکنیک های کاربردی تری برای سریع انجام دادن حجم بالایی از کار نسبت به گذشته آشنا شوید. اگر این تکنیک ها و روش های کاربردی و قدرتمند را آموخته و به کار ببندید، کیفیت زندگی خود را در تمام زمینه ها به صورت چشمگیری بهبود خواهید داد.
در طول تاریخ، ذهن بسیاری از انسان های برجسته، در پی یافتن برای این سوال بوده است: « چطور زندگی کنیم تا خوشبخت باشیم؟ »زیگموند فروید، پدر فلسفه مدرن، می گوید انگیزه اولیه انسان، اصل لذت است؛ یعنی تلاش مداوم برای رسیدن به چیزی که به ما لذت می دهد و احساس خوبی نسبت به خود و زندگی به ما می بخشد.
همه ما خواهان خوشبختی هستیم. بیشتر وقت خود را صرف یافتن ترکیبی از شیوه زندگی، روابط، کار، پول، ورزش، سرگرمی و دیگر فعالیت هایی می کنیم که احساس عمیق خوشبختی و شادی را به ما القا می کند. این کتاب که درباره مدیریت زمان است، به گونه ای طراحی شده که صدها ایده ارزشمند را در اختیارتان می گذارد که می توانید آن ها را بلافاصله مورد استفاده قرار دهید تا زندگی و فعالیت هایتان را سامان دهی کنید و از خواسته ها و ملزومات رسیدن به خوشبختی خود بیشترین استفاده را ببرید.

مدیریت زمان، یک ابزار است

می توان مدیریت زمان را ابزاری قلمداد کرد که با آن می توانید به زندگی بهتری دست یابید که دستاوردهای ارزشمند و احساس عمیق رضایت و کمال از ویژگی های آن به شمار می روند.مدیریت زمان، وسیله ای است که شما را از جایگاه کنونی به مقصد مورد نظرتان، می برد. مدیریت زمان، مجموعه ای از قوانین شخصی محسوب می شود که اگر رعایت شود، به شما امکان می دهد آن چه را که برای رسیدن به موفقیت در زندگی نیاز دارید، به دست آورده و انجام دهید و به خوشبختی و اوج لذت در زندگی برسید.
این کتاب نتیجه بیش از بیست سال تحقیق و آموزش در زمینه کارآمدی شخصی است و بر اساس بیست و پنج سال تجربه من در زمینه فروش، بازاریابی، مدیریت و مشاوره در بیش از پانصد شرکت نوشته شده است.

وجه مشترک موفقیت

هرچه بیشتر درباره افراد موفق بررسی کردم، برایم آشکارتر شد که همه آن ها یک وجه مشترک دارند. آن ها ارزش بسیار زیادی برای وقت خود قائل بودند و به طور مداوم سعی می کردند که زندگی خود را بهتر سازمان دهی کرده و کارآمدتر شوند.
سرانجام به این نتیجه رسیدم که رسیدن به هیچ موفقیتی بدون استفاده از مهارت های اصلی مدیریت زمان امکان پذیر نیست. حتی نمی توان تصور کرد که فردی با زندگی بهم ریخته و بی نظم، خوشبخت و موفق باشد. یکی از بهترین یافته هایم این است که وقتی قوانین مدیریت زمان را تعیین می کنید، به طور همزمان بسیاری دیگر از عادت های خود را نیز بهبود می بخشید که منجر به دستاوردهای چشمگیر، ثروت و موفقیت در تمام بخش های زندگی تان می شود.
نقطه آغاز توسعه مهارت های مدیریت زمان برای شما این است که بدانید مدیریت زمان در واقع همان مدیریت زندگی است. با این روش، می توانید از ارزشمندترین موهبت زندگی خود مراقبت کنید. بنجامین فرانکلین ( ۵) می گوید: « اگر زندگی را دوست دارید، وقت را تلف نکنید، چرا که زندگی از وقت ساخته شده است. »
وقتی بر زمان تسلط می یابید، همزمان بر آینده خود نیز کنترل کامل خواهید یافت.

کتابی برای رسیدن به کارایی بالا

این کتاب طراحی شده تا ابزارهای لازم را در اختیار شما قرار دهد تا در مدیریت زمان کار و زندگی شخصی خود، ممتاز شوید. وقتی مطالب این کتاب را می خوانید، به این فکر کنید که چطور می توانید این ایده ها را فورا در زندگی خود اعمال کنید. زیر نکات کلیدی خط بکشید و یادداشت برداری کنید. تمرین های عملی آخر هر فصل را انجام دهید.

اگر می خواهید همیشه این ایده ها را حفظ کرده و نهادینه کنید، به یک بار خواندن این کتاب اکتفا نکنید. تکرار مطالب با فواصل معین برای یادگیری ضروری است.
وقتی بر این مهارت ها تسلط یافتید، دیگر تا آخر عمر برای رسیدن به کارآمدی شخصی و دستاوردهای برجسته آماده خواهید بود. انسان جدیدی خواهید شد و نگرش تازه ای به دنیا خواهید یافت. بیشترین حجم کار را در کمترین زمان نسبت به آن چه که فکر می کردید امکان پذیر است، انجام خواهید داد. تسلط کاملی بر زندگی تان خواهید یافت.

***

« وقتی منابع فیزیکی و ذهنی متمرکز باشند، قدرت فرد برای حل یک مسئله به شدت افزایش خواهد یافت. »

بد نیست نگاهی هم به این مطلب بیندازید.
از دولت عشق | کاترین پاندر
نورمن وینسنت پیل ( ۶)
***

 

درباره نویسنده

برایان تریسی یکی از برترین سخنرانان، نویسنده ای موفق و یکی از مشاوران و مربیان بزرگ در بهبود شخصی و حرفه ای در جهان امروز است. او در بیش از بیست حرفه مختلف در صنایع گوناگون کار و مدیریت کرده است. برایان هر سال ۲۵۰۰۰۰ نفر را در زمینه موفقیت شخصی و رهبری در کارایی مدیریتی، خلاقیت، و فروش مخاطب قرار می دهد. بیش از سی کتاب به رشته تحریر درآورده است از جمله: قدرت بیان، قدرت جذبه، مدیریت بحران، قورباغه را قورت بده و بیش از ۳۰۰ برنامه آموزشی شنیداری و ویدئویی تولید کرده است. بیشتر کارهای او به دیگر زبان های دنیا ترجمه شده و در سی و پنج کشور دنیا مخاطب دارد.
برایان به بیش از ۵۰۰ شرکت مشاوره می دهد ـ آی بی ام ( ۱) ، مک دانل داگلاس ( ۲) ، میلیون دلار روند تیبل ( ۳) از جمله این شرکت ها هستند ـ و بیش از ۰۰۰،۰۰۰، ۲ نفر را آموزش داده است. ایده های او ثابت شده، کاربردی و زودبازده هستند. خوانندگان و شرکت کنندگان در همایش های او، تکنیک ها و استراتژی های زیادی را می آموزند که می توانند بلافاصله برای رسیدن به نتایج بهتر در زندگی و کار خود بکار برند.
برایان تریسی که یکی از مشاورین و کارشناسان برتر در زمینه موفقیت است، بیش از ۲۵ سال به تحقیق قدرتمندترین مهارت های مدیریت زمان که موفق ترین افراد در هر دوره مورد استفاده قرار داده اند، پرداخته است. در کتاب مدیریت زمان، سیستم جامعی را نشان می دهد که به شما کمک می کند از زمان استفاده بهتری کنید و بازدهی و درآمد خود را افزایش دهید! 

مدیریت زمان که شامل ابزارها و تکنیک های فردی است نشان می دهد چطور:

  • دو ساعت اضافه پربازده در روز بدست آورید
  • تصمیمات بهتر و سریع تری بگیرید
  • بر فعالیت های ارزشمند تمرکز کنید
  • طرح ها ( کارهای چند وظیفه ای ) را با کارایی بیشتری مدیریت کنید
  • بر مشکلات مردم که زمان را اتلاف می کند، غلبه کنید
  • تعویق را یک بار و برای همیشه متوقف کنید
  • و موارد بسیار دیگر!

کتاب مدیریت زمان برایان تریسی با استراتژی های موثر و سریع صرفه جویی در زمان، رضایتمندی، بازدهی و کسب درآمد بیشتر را به شما نشان می دهد.

تحسین کتاب مدیریت زمان

« هورا! عالی است که برایان تریسی تمام تجربیات و تحقیقات خود را در مدیریت زمان در این کتاب گردآوری کرده است. این کتاب به ویژه امروز اهمیت دارد. »
کن بلانچارد
« چه یک فرد تعویق انداز باشید و بخواهید عادت خود را ترک کنید و بازدهی خود را افزایش دهید، یا صرفا بخواهید زمان کافی برای فعالیت های غیرکاری داشته باشید، این کتاب نقطه آغاز خوبی برای شما محسوب می شود. »
آفیس پرو
« وقتی زمان بگذرد، هیچ جایگزینی ندارد. برایان تریسی استاد مدیریت اولویت ها و کارهای متمرکز است. این کتاب هزاران دقیقه برای شما به ارمغان دارد که ممکن بود تلف شوند. »
دنیس ویتلی

[su_button url=”https://prostartup.ir/wp-content/uploads/2021/09/مدیریت-زمان-نوشته-برایان-تریسی.pdf” target=”blank” style=”flat” background=”#ef2e2d” icon=”icon: book”]دانلود کتاب[/su_button]


برایان تریسی (به انگلیسیBrian Tracy) (زادهٔ ۱۹۴۴ در شارلوت‌تاون کانادا) از نویسندگان کتابهای خودیاری است که بسیاری از کارهای خود را به صورت کتاب گویا ارائه داده. موضوع سمینارها و ارائه‌های او شامل رهبری، فروش، مدیریت مؤثر و استراتژی کسب و کار است. برایان تریسی، رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل شرکت برایان تریسی اینترنشنال است. او این شرکت را در سال ۱۹۸۴ در شهر ونکوور کانادا بنیان نهاد. این شرکت به ارائه خدمات مشاوره‌ای در زمینه رهبری، فروش، اعتماد به نفس، هدف‌گذاری، راهبرد، خلاقیت و روان‌شناسی موفقیت می‌پردازد. برایان تریسی پیش از پایه‌گذاری این شرکت به عنوان مدیر ارشد عملیات در یک شرکت ساخت‌وساز مشغول به کار بود. او همچنین در زمینه فروش و بازاریابی، سرمایه‌گذاری، ساخت‌وساز، واردات، توزیع و نیز مشاوره مدیریتی فعالیت داشته‌است. او تاکنون ده‌ها کتاب نگاشته‌است. آثار او بدون اجازه یکی از پایه‌های اصلی بازاریابی شبکه‌ای در ایران است. او ۴ بار به ایران سفر کرده و در مرکز همایش‌های صدا و سیما به سخنرانی پرداخته‌است. ناشران گوناگونی در ایران، کتاب‌های او را ترجمه و روانه بازار کرده‌اند.

بد نیست نگاهی هم به این مطلب بیندازید.
مردان مریخی - زنان ونوسی

آشنایی با کار فروش

در سال ۱۹۶۸ راهی یک سفر زمینی از لندن به سنگاپور شد. در این مسیر از کشورهایی از جمله ترکیه، ایران، پاکستان، هندوستان و مالزی عبور کرد و سرانجام به سنگاپور رسید. سپس مجدداً از طریق مالزی عازم تایلند شد. در آن جا اقامت کرد و به کار مشغول شد. زمانی که دیگر نتوانست برای کارگری کاری پیدا کند، به فروشندگی روی آورد.

آغاز راه موفقیت برایان تریسی

برایان تریسی به واسطه ی تجارب فوق العاده ای که از فروش های موفق، سفرهای شگفت انگیز و مطالعات بی پایانی، به دست آورده بود، تصمیم به اشتراک گذاری تجاربش می گیرد.

نخستین سمینارهای برایان تریسی به سال ۱۹۸۱ در کشورهای آمریکا و کانادا برمی گردد.

او این موفقیت را چنین بیان می کند: “مدتی پس از برگزاری اولین سمینارها، مطالب ارائه شده را به صورت برنامه های دیداری و شنیداری منتشر کردم.

پس از گذشت ۲۰ سال، آثار و مطالبی را منتشر کردم که بسیاری از آن ها به ۲۴ زبان دنیا ترجمه شده و در بیش از ۳۰ کشور جهان، مورد استفاده قرار گرفتند.”

چندی بعد…

برایان تریسی چندین شرکت تاسیس کرد و زبان های فرانسوی، اسپانیایی، آلمانی و… را نیز یاد گرفت و مشاور ۱۰۰۰ شرکت دنیا شد.

اکنون او قدرتمندترین سخنران موفقیت است و در ۷۰ کشور جهان سمینارهای موفقیت و فروش را برگزار کرده است.

برایان تریسی تاکنون بیش از ۵۰۰۰ هزار سمینار برگزار کرده است که هر سمینار بیش از ۲۰۰۰ شرکت کننده داشته است.

برایان تریسی در رابطه با رسیدن به موفقیت عظیمش می گوید: “من میلیونرهای خودساخته را محور اصلی زندگی ام قرار دادم. میلیونرهای خودساخته صفات و رفتارهایی را بروز می دهند که قابل مشاهده است. میلیونرهای خودساخته با انجام مکررات خاص از مرز جادویی یک میلیون دلار می گذرند.”

او بر این نظر است: موفقیت پول نیست، بلکه تبدیل شدن به فردی است که بتواند چنین ثروتی را به دست بیاورد.[۱]

ابتلا برایان تریسی به سرطان حنجره

در سال 2010، پزشکان تشخیص دادند که برایان تریسی در فاز سوم سرطان حنجره قرار دارد. برایان تریسی، مراحل مبارزه خود با سرطان را تحت عنوان داستان جان به دربردن «A Survival Story» منتشر کرده است که می‌تواند یک راهنمای عملی و کاربردی برای هر کسی باشد که فکر می‌کند مشکلات غیرقابل حل در زندگی دارد. وی در بخشی از یادداشت‌ هایش می‌نویسد باید مراحل شیمی درمانی را آغاز کرده و از روی تاثیراتی که برای وضعیت جسمانی وی دارد، برای کار و زندگی جدید خود برنامه ریزی کند.

بد نیست نگاهی هم به این مطلب بیندازید.
قدرت عادت | چارلز داهیگ

منبع: ویکی پدیا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Shopping Cart
اسکرول به بالا