هنر خوب زندگی کردن

هنر خوب زندگی کردن

کتاب هنر خوب زندگی کردن نوشته  آندره موروآ توسط نشر جامی در سال ۱۳۷۸ روانه بازار نشر کتاب شد. کتابی است که تلاش می کند تا مهارت خوب زندگی کردن و شاد زیستن را به ما آموزش دهد. خوب زندگی  کردن، نیاز به مهارت دارد و هر مهارتی، آموختنی است.

همان طور که ناپلئون هیل می گوید، باید خوب اندیشید تا خوب ثروتمند شد. اندیشه خوب، ضامن زندگی خوب، درآمد خوب و ثروت خوب است. همان طور که برایان تریسی می گوید، یکی از ۲۱ راز میلیونر شدن، خوب فکر کردن است. فکر کردن، سخت ترین کار در زندگی انسان است.

آندره موروآ در سال ۱۸۸۵ میلادی متولد شد و در سال ۱۹۳۸ میلادی عضو آکادمی  فرانسه شد. کتاب راهنمای روش زندگانی یا هنر خوب زیستن از جمله آثار اوست.هنر  فکر کردن به نظر نویسنده، بزرگ ترین قدرت و بهترین وسیله به دست آوردن سعادت است. در رمز دوست داشتن، راز زندگی سعادتمند و رمز تشکیل عائله خوشبخت به خوبی پدیدار است.

به نظر آندره موروآ، کار، بهترین وسیله اعمال قدرت و معرف درجه توانایی و قدرت شخصی است. هیچ هنر و صنعتی برای یک فرمانده ارتش و یا یک وزیر، ارزش تقوا و برتری نفسانی که موروآ معلم آن است، ندارد. در راه پیر شدن نیز که در  بخشی از کتاب به آن  اشاره  شده  است، این هنر موروآ با قلم سحر انگیز خود به رشته تحریر درآمده  است.

آندره موروآ در این کتاب، به دنبال تعلیم اصول رایج  ترقی امروزی یعنی خدعه و تزویر و ریا نرفته و مثل فیلسوفی که همه جا، اصول صداقت و درستی و راستی و نیک نفسی را تعلیم داده است، صحبت می کند.

بخش  های کتاب  هنر خوب زندگی کردن

بخش اول کتاب هنر خوب زندگی کردن، به هنر نیک اندیشیدن اختصاص یافته است. این نشانی می دهد که مثل رولف دوبلی، مثل برایان تریسی، مثل هاسیل ریچارد و ناپلئون هیل و خیلی از سخنرانان انگیزشی و موفقیت و خودباوری، برای موفقیت و خوب زندگی کردن، باید خوب فکر کرد.

در بخش اول کتاب هنر خوب زندگی کردن، ۸ موضوع شامل: جهان و فکر، فکر کردن با جسم، فکر کردن با لغات و کلمات، علم منطق و استدلال، روش دکارت، روش تجربی، فکر و عمل مورد بررسی قرار گرفته است.

در بخش دوم  کتاب هنر  خوب زندگی کردن، به موضوعاتی چون: هنر انتخاب معشوق، تولید عشق، محبوب شدن، آئین دلبری، ستایش و تمجید، فرهنگ و تربیت، خسته  نشدن و تقدیس اشاره شده است.

بد نیست نگاهی هم به این مطلب بیندازید.
قدرت خود باوری | ناتانیل براندن

در بخش سوم کتاب هنر خوب زندگی  کردن،به موضوعاتی چون:  طریق و روش کار کردن، فن خواندن،  هنر کار کردن و هنر استراحت کردن اشاره  شده است که موضوعات جالبی است و نشان می دهد که استراحت کردن،دقیق خواندن، درست خواندن و درست گوش کردن، همه در هنر خوب زندگی کردن، موثر است. برای همه این عناوین نیز کتاب های بسیاری در بازار نشر کشور منشر شده است.

در بخش چهارم کتاب هنر خوب زندگی  کردن، به بحث هنر فرماندهی اشاره شده است. فرق  است بین مدیریت و رهبری. در این بخش، موضوعاتی  چون: چگونه رئیس انتخاب شود؟ صفات رئیس چیست.  هنر فرماندهی چگونه  است. هنر حکومت کردن چطور است و چگونه یک رهبر  خوب در زندگی باشیم اشاره شده است.

در بخش پنجم کتاب هنر خوب زندگی کردن، به این سوال اشاره شده  که هنر پیر شدن و گذران دوران کهنسالی چگونه است.شرط طبیعی پیر شدن چیست. معایب و بدی های پیری چیست. آیا می توان از پیر شدن جلوگیری کرد؟ آیا می توان به نیکویی پیر شد؟ فن مردن چیست و نامه ای به چند مرد جوان.

خلاصه کتاب ۲۶۰ صفحه ای خواندنی و جذابی است که شما را با موضوعات مختلف در زندگی به منظور رسیدن به زندگی آرام و شاد و زیبا و صلح مدار، آشنا می کند تا ذهن فریبکار را پالایش کنیم.

درباره هنر خوب فکر کردن

آنده موروآ، نویسنده کتاب هنر خوب زندگی کردن در این بخش از کتاب می گوید که قوه  تخیل و فکر و هوش، دنیای داخلی است که در آن جا، دنیای عظیم خارج، بدون تحدید حدود زمان و مسافت، منعکس  می شود. این همان است که فلاسفه، گاهی از آن به علم صغیر یاد کرده اند و آنرا مدل و نمونه  کوچکی از عالم کبیر فلکی که ما در مرکز و حد وسط آن زندگانی میکنیم و سعی در درک و فهم و شناخت آن داریم، می شناسند.

قوه فکر و هوش و تخیل و ادارک، تمام اشیا و موضوعاتی  را که در عالم فلکی محدود شده است، مثل فرشته ای آسمانی به تصرف خود در می آورد. آنچه باعث آشفتگی و درهم برهمی خارج  از حد خیالات مبهم و اندیشه و تخیل گوناگون می شود، این است که در این جا، آئینه مانند خود موضوع، دنیای کوچک داخلی ما مثل عالم بزرگی فلکی، همیشه و دائم در حرکت و جنبش است. تنها یک تصویر و علامت است که تا اندازه کمی روشن و صریح به نظر می رسد.

بد نیست نگاهی هم به این مطلب بیندازید.
هفت عادت مردمان مؤثر

مجهولات و نادانستنی های من، عشق و احساسات من، خطاها و اشتباهات و فراموش کاری های من، همه به اشیا تغییر شکل می دهند. در حالی که خود آن اشیاء هم، در هر لحظه  به شکل نو و تازه و عجیب دیگری در می آیند. دنیای وسیع در قوه تفکر و تعقل و ابتکار ما است که مثل نقشه ای که خطوط و حدود آن درهم و برهم و نامشخص است، خطوط و راه های آن، متحرک و سست و بی بنیاد می باشد.


[su_button url=”https://prostartup.ir/wp-content/uploads/2021/09/هنر-خوب-زندگی-کردن.pdf” target=”blank” style=”flat” background=”#ef2e2d” icon=”icon: book”]دانلود کتاب[/su_button]


ه نظر موروا کار، بهترین وسیله اعمال قدرت و معرف درجه توانایی و قدرت شخصی است و هیچ هنر و صنعتی برای یک فرمانده ارتش و یا یک وزیر ارتش تقوی و برتری نفسانی که موروا معلم آن است ندارد. در راه پیر شدن نیز هنری است و این هنر را موروا با قلم سحّار خود به رشته تحریر درآورده است. عظمت مقام موروا در واقع اجازه می‌دهد که نسبت به همه مردم از کوچک و بزرگ و وزیر و دبیر، معلم و آموزگار باشد.

آندره موروا در این کتاب هیچگاه دنبال تعلیم اصول رایج ترقی امروزی، یعنی خدعه و تزویر و ریا نرفته و مانند فیلسوفی همه جا اصول صداقت و درستی و راستی و نیک نفسی را تعلیم داده است. همانطور که بین شخصیت این مرد بزرگ با نویسندگان جدیدی که نظر این عنوان کتاب نوشته‌اند، بسیار فاصله است و بین اثری که او به وجود آورده با آثار دیگران این اختلاف و مباینت مشهود و آشکار می‌باشد. راهنمایی روش و هنر زندگی، کتابی است که وجود آن در خانه هر روستایی و شهری، هر شاگرد و هر فرمانده لازم و واجب است؛ بر معلمان و رجال دلسوز و مردان مطلع به ضعف اخلاق و فرهنگ لازم است که این کتاب را به منظور راه و روش جدیدی در زندگانی به همه کس و به همه جا ارائه نمایند تا شاید بدین وسیله راه جدیدی در ترقی و جنبش زندگی همگان پدید آید.

دیدگاهتان را بنویسید

You have to agree to the comment policy.

Shopping Cart
اسکرول به بالا