طرح توجیهی مدرسه پرواستارت‌آپ

در مدرسه استارت آپ در کنار هم هستیم تا با ترکیب دانش متخصصین و مدرسان، ایده‌های نوی ایده‌پردازان، منابع مالی سرمایه‌گذاران،‌مهارت و تجربه کارآفرینان و توان و نیروی انسانی کارجویان که کارآفرینان آینده هستند، پروژه های استارت‌آپی پیاده سازی کنیم.

برای استارت آپیست شدن باید آموزش ببینیم. آموزش چراغی است که جلوی راه ما قرار می‌گیرد تا به سرعت پیش برویم چرا که آموزش به ما موانع راه را نشان خواهد داد و ما با چشمانی باز به سوی مأموریت‌مان خواهیم رفت.

 

ایده پردازی

هر زمانی که مشکل، کمبود یا مانعی وجود داشته باشد،‌و یا به طور دقیق‌تر هرگاه نیازی وجود داشته‌باشد؛ نیاز به فکرهای خلاق است تا برای رفع آن نیاز و رفع آن کمبود چاره ای بیندیشند. چاره‌های اندیشیده شده ایده‌های شماست.

سرمایه گذاری

در هر کار مثبت انسانی ارزش افزوده ایجاد خواهد شد. پول نمادی است برای سنجش میزان این ارزش افزوده. بنابراین پول هدف نیست. بلکه تنها به ما معیاری می دهد که قبل از آن چه مقدار ارزش آفریده ایم. این ارزش‌های آفریده شده سکویی است برای ارزش‌آفرینی افزون‌تر. و این کار یک سرمایه‌گذار است.

تحقیق و توسعه

استارت‌آپ یعنی یک خدمت کوچک به جامعه ای بسیار بزرگ. برای جستجوی کوچک‌ترین نیازهای جامعه استارت‌آپیست‌ها باید دانشمندانه تحقیق کنند و برای اینکه خدمتشان در معرض استفاده‌ی جامعه‌ای بزرگ قرار بگیرد باید سلحشورانه کار خود را توسعه دهند.

زندگی ما تنها زمانی معنا خواهد داشت که دیگری وجود داشته باشد. حتی اگر در جزیره‌ای محبوس شده باشیم خیال دیگری است که به زندگی ما معنا می‌دهد. انجام کارهای انسانی تنها زمانی معنا خواهد داشت که برای ساختن دنیا همکاری کنیم. همکاری استارت‌آپیست‌ها در قالب مفهومی به نام تیم‌سازی می گنجد.

در جهانی که ما زندگی می کنیم روابط علت و معلولی حاکم است. هر زمان که چیزی آباد می شود و یا ارزشی آفریده می شود تنها معلولی است که از پس یک علت می‌آید. علت خلق دنیایی که در آن زندگی می‌کنیم انسان‌ها هستند. انسانها منبع اندیشه، ایده، سرمایه و توان هستند که دنیا را جایی برای زندگی کردن ساخته‌اند.

طرح توجیهی مدرسه پرواستارت‌آپ(مدرسه کسب و کارهای نوین)

موضوع طرح مدرسه استارت‌آپ

راه اندازی آموزشگاه حضوری و غیرحضوری کسب و کارهای نوپا (مدرسه استارت‌آپ)

مدرسه استارت‌ آپ

اهداف طرح مدرسه پرواستارت‌آپ:

 (دلایل و اهداف تأسیس موضوع طرح از لحاظ کارآفرینی،درآمدزایی و پاسخگویی به نیاز بازار)

با توجه به اینکه دنیای امروز دنیای تغییرات سریع است و عوامل مختلف اجتماعی، اقتصادی، فرهنگی و… سریعاً سبک و شیوه زندگی مردم را تحت تأثیر قرار می دهند، همگام شدن سریع نظام آموزشی با این تغییرات اجتناب ناپذیر است. به عنوان مثالی واضح شیوع بیماری همه گیر کرونا به سرعت سیستم آموزشی را تحت تأثیر قرار داد و مردم ترجیح دادند که به جای حضور فیزیکی در کلاسهای آموزشی، از امکانات آموزش آنلاین استفاده کنند.

از طرفی تغییر در سبک زندگی مردم می طلبد که مشاغل و شیوه های خدمت رسانی هم همگام با سایر تغییرات، تغییر کنند. مثلا  اگرچه تا سالهای گذشته فقط افراد خاصی از فروشگاه های اینترنتی خرید می کردند و عموم مردم همچنان به این سبک از خرید و فروش بی اعتماد بودند اما تغییر سبک زندگی مردم در شرایط بیماری همه گیر، سبب شده که امروز خرید و فروش اینترنتی امری کاملاً عادی و قابل اعتماد باشد.

از طرفی با تغییر سبک زندگی مردم باید مشاغل و شیوه های خدمت رسانی پوست اندازی کنند و همگام با تغییرات زندگی، تغییر کنند. کسب و کارهای نوپای استارت‌آپی شیوه خدمت رسانی را در سراسر جهان تغییر می دهند. و در ایران نیز با توجه به نیاز مردم به این مشاغل، استارت‌آپها با رشد زیادی در حال شکل گیری و پاسخ گویی به نیاز مردم هستند. اطلاع رسانی به واسطه اینترنت در سراسر جهان  بسیار سریع شده است و ماشین ها و هواپیماهای پر سرعت دسترسی و ارتباط حضوری را در مسافت های طولانی بسیار آسان کرده اند. این دو عامل سرعت بخش باعث شده استارت‌آپها  به سرعت بوجود بیایند و رشد کنند. چون در یک استارت‌آپ هدف؛ ارائه یک خدمت کوچک به جامعه بسیار بزرگ با سرعتی بسیار بالاست.  در این بستر که مهمترین مولفه هایش ارتباط و سرعت است استارت‌آپ ها به سرعت رشد می کنند و نیاز به استارت‌آپ ها روز به روز بیشتر می شود.

آمار نشان می دهد که سالانه حدود یک میلیون و دویست هزار نفر از دانش آموزان وارد عرصه رقابت کنکور می شوند و حدود ششصد هزار نفر هم وارد انواع دانشگاه می شوند. در واقع فقط در یک بازه ی سنی جوانان هجده و نوزده ساله، سالانه باید بستر لازم برای شغل ششصد هزار نفر که در کنکور پذیرفته نشده اند فراهم شود. قطعا این افراد برای ورود به عرصه کار نیاز به آموزش و یادگیری مهارت دارند. اگر چه بخشی از این وظیفه بزرگ را سازمان فنی و حرفه ای کشور عهده‌دار است و این افراد را برای ورود به دنیای کار آماده می‌سازد،‌ اما قطعاً این کار سنگین نیازمند حضور قدرتمند نهادهای خصوصی و نیمه‌خصوصی و مؤسسات نیز خواهد بود.

از طرفی سالانه حدود ششصد هزار نفر از دانشگاه ها فارغ التحصیل می شوند و از آنجا که تمرکز دانشگاه ها روی آموختن دانش های تئوری است و کمتر به دانش عملی احتمام دارد، این خلاء را باید با سایر مؤسسات و آموزشگاه‌ها پر کرد و با آموزش مهارت ها و فنون این افراد را برای ورود به دنیای کار آماده ساخت.

با توجه به مطالبی که در بالا اشاره شد هدف مجموعه ما این است که در این راستا به سهم خود، قدمی در مسیر آموزش مهارت های شغلی با تمرکز بر روی کسب و کارهای نو پا و استارت‌آپی بر داریم.

با توجه به رشد استارت‌آپ ها و نیاز مسلم جامعه به این نوع جدید و به روز کسب و کارها و استقبال عموم جامعه از این نوع کسب و کارها و همچنین وجود جوانانی که به این نوع کسب و کارهای نوین روی خوش نشان می دهند، هدف ما برپایی آموزشگاهی با تمرکز بر روی آموزش کسب و کارهای استارت‌آپی است.

 این مشاغل به علت اینکه بستر لازم برای خدمت رسانی گسترده به مردم را فراهم می سازند، طبیعتاً به عده‌‌ی زیادی از افراد جامعه فرصت اشتغال می دهند. اما قبل از این منظور، بانیان راه اندازی استارت‌آپ ها نیاز به یادگیری اصول کسب و کارهای نوپا را دارند. اصولی مثل مدیریت و بهبود فردی، نیازسنجی بازار، طراحی ایده، ارائه طرح و پروپوزال، جذب سرمایه، تیم سازی، بازارسازی، تبلیغات و بازاریابی، ارائه خدمات هنگام عرضه کالا، خدمات پس از فروش، مدیریت و رهبری منابع انسانی، فرانچایز و رشد کسب و کار و … هدف ما راه اندازی یک مجموعه‌ی آموزشی است که جوانان پویا به آن راه بیابند و با دیدن آموزشهای کسب و کارهای نوپا، ایده‌پردازی کرده و مشاغل جدید استارت‌آپی طراحی کنند و در همان گروه های آموزشی بر اساس مدل و تیپ شخصیتی و با توجه به مهارت های شخصی، افرادی را به عنوان اعضای مختلف تیم استارت‌آپی خود برگزینند(تیم سازی کنند.) و آموزشگاه با دعوت از سرمایه گذاران و یا سرمایه‌گذاری خود راه را برای راه اندازی استارت‌آپ ها تسهیل کند.

مأموریت طرح :

( وظایف و کارکردهای موضوع طرح پس از تحقق اهداف آن و جایگاه آن در چشم انداز مشخص شده)

مدرسه استارت آپ در نظر دارد به سهم خود در تحقق دولت الکترونیک و دولت استارت‌آپی گامی بردارد. وظیفه اصلی این آموزشگاه تبلیغ، ترویج و آموزش فضاهای کسب و کارهای جدید و نوپا به جوانان و نوجوانان است و همچنین این آموزشگاه در نظر دارد بانکی از ایده های استارت‌آپی را جمع آوری کند و سپس با جذب افراد مستعد و در اختیار قرار دادن این ایده ها به آنها و جذب سرمایه‌گذار برای این اشخاص راه را برای ورود آنها به دنیای کسب و کار تسهیل کند و قدمی در راستای اشتغال زایی جوانان بردارد.

خدمات مدرسه پرواستارت‌آپ

این مؤسسه در تلاش است تا با همکاری اساتید و مربیان و کارآفرینان سعی در انتقال دانشی به روز، پیشرو و کارآمد داشته باشد. در تعامل با این اساتید که خود در بازارهای کنونی کشور مشغول فعالیت مستقیم هستند، مهارت‌آموزان و دانش‌پذیران به فراگیری عصاره‌ی دانشی کاربردی خواهند پرداخت.

تلاش مؤسسه بر این است که مباحث مطرح شده در کلاس‌ها کیفیتی عملیاتی و اجرایی داشته باشند. بنابراین قبل از ارائه کلاس‌های حضوری منابع مورد نیاز شامل کتابها، مقالات و فایلهای صوتی و تصویری مربوط به یک سر فصل زیر نظر مربیان و اساتید آن درس در اختیار دانش‌پذیران قرار خواهد گرفت. شرکت‌کنندگان با مطالعه و فراگیری مطالب به صورت فردی تا حدودی با دانش تئوری و محتوای کلاس آشنا می شوند و پس از آن اساتید و مربیان تلاش خواهند‌کرد ضمن جا انداختن محتوای تئوری، با توجه به نیاز دانش‌پذیران بیشتر جنبه عملیاتی و اجرایی مبحث را مد نظر قرار دهند.

دانش‌پذیران برای فراگیری بهتر تئوری ها و دستیابی به مهارت فنی، مطالب و مباحث را زیر نظر مربیان در حیطه‌ی عمل پیاده سازی خواهند کرد. در واقع مؤسسه به شدت بر جنبه کارگاهی کلاسهای حضوری و تعامل شرکت کنندگان با هم تأکید دارد.

افراد با شرکت در دوره های آموزشی کسب و کار این مؤسسه به مهمترین و به روزترین منابع، کتابها، مقالات و مجموعه های صوتی و تصویری برترین نویسندگان و مولفان ایرانی و خارجی دسترسی خواهند داشت.

با برگزاری آزمونهای شخصیت شناسی، جی مت، باورها و… شرکت کنندگان قادر خواهند بود حقایقی در مورد خود، مهارتها، استعدادها و توانمندی هایشان کشف کنند. بر اساس شخصیت هر فرد و بر پایه توانمندی ها و استعدادها هر فرد قادر خواهد بود مهارت های خود را ارتقا دهد، بر ترسهای خود غلبه کند و انگیزه لازم برای فعالیتی متمایز را بدست آورد.

از ارتقای مهارتهای شخصی بر پایه ی اصول صحیح هدف گذاری، برنامه ریزی،  ترسیم ایده ها، مهارت در خلاقیت تا تشکیل تیم اجرایی، جذب سرمایه، ایجاد یک کسب و کار ممتاز، برندسازی و ورود به دنیای بزرگ مشاغل و درآمدزایی دانش‌پذیران تحت حمایت ده ها استاد و کارآفرین برتر کشور خواهند بود.

همه دانش‌پذیران در طی دوره بر اساس نیازها، علاقه‌ها، مهارت‌ها نسبت به تشکیل تیم‌های کاری خود اقدام خواهند‌کرد. این افراد با تمرکز روی یک ایده، کسب و کار آینده‌ی خود را طراحی  نموده و با مشارکت گروهی و شفاف‌سازی طرح، مشکلات را زیر نظر مربیان رفع می‌کنند، بر اساس مهارتهای خود تقسیم کار خواهند کرد و بر پایه‌ی دانشی مشترک وارد دنیای کسب و کار خواهند شد.

شرکت کنندگان با حضور در کلاس‌های حضوری این امکان را خواهند داشت که در رابطه مستقیم با صاحبین کسب و کارهای موفق و کارآفرینان برتر و اساتید مطرح مشاوره کاری بگیرند.

پس از تشکیل گروه‌های کاری، افراد گروه می‌توانند با سرمایه‌گذاری مشترک خود نسبت به راه اندازی کسب و کار اقدام کنند.

مؤسسه در تلاش است که پس از انتقال دانش تخصصی و بهبود مهارتهای شخصی و گروهی افراد و تشکیل گروه‌های پویا و حرفه‌ای، مستقیماً روی ایده‌ها، طرح‌ها و استارت‌آپ‌های دانش‌پذیرانش سرمایه‌گذاری کند.

 

دانش‌پذیران در طول دوره مهارت‌هایی از قبیل ایده‌پردازیی، رزومه نویسی، پروپوزال نویسی، طراحی بوم کسب و کار، چگونگی پرزنت محصول، پیاده سازی طرح توجیهی و مذاکره جهت جذب سرمایه را کسب خواهند کرد.

بر پایه این دانش و زیر نظر کارشناسان نسبت به آماده سازی و تکمیل طرح ها و ایده هایشان فعالیت خواهند کرد.

 در پایان دوره، سرمایه گذارانی خارج از مجموعه به مؤسسه دعوت خواهند شد و دانش آموختگان این امکان را دارند که طی جلساتی اختصاصی طرح های خود را برای جذب سرمایه معرفی کنند.

دانش آموختگان پس از پایان دوره با شرط قبولی در آزمون و مصاحبه می توانند به عنوان مدرس در دوره‌های آتی با مجموعه همکاری داشته باشند.

دانش آموختگان می توانند پس از پایان دوره به شکل مستقیم جذب گروه های تولیدمحتوا مجموعه گردند.

همه دانش آموختگان پس از اتمام دوره به عنوان مشاوران کسب و کار شناخته می شوند و این امکان را خواهند داشت که با مشاوره دادن به صاحبین مشاغل کوچک که مجموعه به آنها معرفی می کند، کسب درآمد کنند.

از آنجا که ایده‌پردازیی خود بخش مهمی از یک کسب و کار حرفه ای است، دانش‌پذیران می توانند با فروش ایده هایشان  به سایر گروه ها که مشکل ایده‌پردازیی دارند، کسب درآمد کنند.

مدیران این مؤسسه ی آموزشی در طی سالها فعالیت در حوزه های مختلف کسب و کار و در مراوده با کارآفرینان متفاوت در حوزه های صنعتی و تجاری، ده ها ایده نوین برای راه اندازی استارت‌آپ ها و مشاغل نوپا پردازش کرده است. حضور کارورزان، دانش‌پذیران و مهارت آموزان می تواند کمبود نیروی با انگیزه و کارشناس و متعهدی را که پیش نیازی برای راه اندازی این ایده هاست، جبران نماید. در طی دوره های آموزشی مجموعه با رصد افراد کوشا و متعهد این طرحهای کسب و کار را به آنها انتقال خواهد داد و در واقع با این افراد وارد مرحله مشارکت و همکاری خواهد شد.

همه اعضا می توانند فارغ از شرکت در دوره ی آموزشی، به عنوان مشاور ثبت نام با مجموعه همکاری کنند. این افراد که با عنوان ” مشاور ثبت نام”  یا ” معرف” فعالیت می کنند به ازای معرفی و ثبت نام هر فرد مبلغ پاداش نقدی و لحظه ای دریافت می کنند.

هر مشاور ثبت نام می تواند در تمام ساعات اداری در مجموعه حضور داشته باشد و از فضای کارگاه هم اندیشی برخوردار گردد.

دانش آموختگان می توانند در جهت یافتن فرصت های شغلی برتر پروفایل و رزومه شخصی شان را در یک صفحه اختصاصی روی سایت مؤسسه آپلود کنند.

همچنین اعضا می توانند با تولید محتواهای آموزشی و بارگذاری آنها روی صفحه ی اختصاصی شان کسب درآمد کنند.

مؤسسه در نظر دارد به منظور تحقق موارد زیر مکانی فیزیکی (تحت عنوان ” کارگاه هم اندیشی” )در اختیار دانش آموختگان قرار دهد:

– برگزاری نشست های کار گروه ها و اتاق فکر

– تشکیل انجمن های هم اندیشی دانش آموختگان 

– تبادل اندیشه ها، ایده ها و تجارب اعضا با یکدیگر

– برگزاری جلسات مذاکره و قرارهای کاری دانش آموختگان

– تکمیل پروژه های شخصی یا گروهی

– مطالعه و تحقیق

– برگزاری جلسات معارفه( جلسه معارفه، جلسه ای است که گروه مشاورین ثبت نام برای معارفه ساختار مؤسسه و جذب دانش‌پذیران جدید برگزار می کنند.)

و برای برگزاری سایر امور مربوط به دانش آموختگان

My Work

بزرگترین انتقام یک موفقیت بزرگ است.
وحید رمضانپور
مدیر مدرسه‌پرواستارت‌اپ

– راهبری طرح مدرسه پرواستارت‌ آپ

( روش های محقق ساختن موضوع طرح)

با توجه به گستردگی فضای اینترنت و دسترسی عام مردم به بسترهای آموزش آنلاین، این آموزشگاه در نظر دارد تا با تولید محصولات آموزشی در حوزه های کسب و کار و بهبود فردی و بهبود شغلی، برای بهره مندی همگان از فضای آموزش حرفه و فن و کسب وکارهای نوپا تلاش کند. بعلاوه اینکه فضای فیزیکی مورد نیاز برای آموزش های حضوری کسب و کار و برگزاری کارگاه ها و گروه های هم اندیشی وجود دارد و ما در صدد هستیم از این بستر آماده در جهت بالا بردن دانش و روحیه ی دانش پژوهی و کارآمدی جوانان بهره ببریم.

شناخت و ارزیابی از وضعیت بازار و دلایل توجیهی تأسیس مدرسه پرواستارت‌آپ

توضیح اینکه متأسفانه به خاطر وضعیت عمومی بازار کار که نوسان قیمت ها باعث تردید در راه اندازی مشاغل جدید در افراد جامعه شده است و با توجه به بیماری همه گیر که افراد بیش از پیش به سمت و سوی افسردگی و کم کاری کشانده است، در حال حاضر آموزشگاه های محلی با تن دادن به این شرایط و بدون تغییر سبک و سیاق آموزش خود همچنان در بستری از کار افتاده به کار آموزش مشغولند. اما ایجاد یک فضای روحیه بخش و رقابتی در این فضای کسب و کار و راه اندازی جریان های نو به فضای آموزشی، سبب بهبود و تسریع آموزش فنی و حرفه ای و کار و دانشی در بین تمامی آموزشگاه های مشابه می شود و مسلماً این روحیه ی مثبت برای تغییر در نیروی انسانی ما وجود دارد. ما در تلاشیم تا با ارائه ی روش های جدید آموزش بستری برای رقابت همراه با رفاقت در بین آموزشگاه های محلی ایجاد کنیم.

در حال حاضر عموم افراد جامعه از بسیاری از مشاغل دلسرد شده اند و چون آموزشهای لازم برای ورود به مشاغل جدید و کسب و کارهای نوپا بسیار کمرنگ است، این افراد سرمایه های خود را راکد نگه داشته اند یا در زمینه هایی( مثل خرید طلا و دلار) سرمایه‌گذاری می کنند که در بلند مدت خسارت های جبران ناپذیری به وضعیت اقتصادی کشور می زند. در حالیکه تنها راه علاج این بیماری اقتصادی، رفتن به سمت و سوی تولید داخلی است. تولید داخلی علاوه بر کاهش تورم، سبب رفع مشکل اشتغال و همچنین ارز آوری و پیشرفت می شود. تفکر تولید محور تنها در سایه آموزش و تبلیغ و ترویج این مهم امکان پذیر است . اما از طرفی شیوه های تولید و فروش و ارائه خدمات در جهان به شدت تغییر کرده است و همانطور که یک نرم افزار برای بعبود فعالیت نیاز به به روز رسانی دارد، کسب و کارهای تولید و خدماتی کشور هم در تمام شاکله ی خود نیاز به به روز رسانی دارند و باید سبک و سیاق فعالیت های خود را تغییر دهند و آموزشگاه ما در صدد است برای این مهم اقدامات آموزشی و تبلیغاتی انجام دهد.

وضعیت و ویژگی های منابع انسانی جهت تحقق اهداف:

بستر مناسب برای جذب افراد جدید به عنوان پرسنل و مربی و منتور به تیم ما وجود دارد.

نیازسنجی آموزشی:

(بر چه مبنایی انجام یافته است و مدرسه پرواستارت‌آپ چه ظرفیتی از این نیاز را می‌تواند پوشش دهد؟)

با توجه به اینکه در حال حاضر آموزش‌های آنلاین موضوعی کاملا ًجا افتاده‌است و مورد پذیرش عموم قرار گرفته، می‌توان هزاران نفر را در سراسر ایران تحت پوشش آموزش آنلاین درآورد. حسن آموزش آنلاین این است که می‌تواند بستر تعاملی بسیار گسترده و عادلانه ایجاد کند که همه‌ی افراد کشور فارغ از دوری یا نزدیکی شان به مرکز از آموزش های مشابه منتفع شوند.

سالانه علاوه بر صدها هزار نفری که از رفتن به دانشگاه باز می مانند، بیش از یک میلیون نفر از جوانان کشور از دانشگاه های کشور فارغ التحصیل می شوند، اما بعد از این کاملاً به حال خود رها شده و بستری برای ورود و راهبری آنها به دنیای واقعی کسب و کار صورت نمی گیرد. و این مسئولیت بزرگ قطعاَ به عهده سازمان فنی و حرفه ای است تا این افراد را برای و ورود به دنیای کسب و کار آماده سازد. از طرفی با تغییر سبک و سیاق زندگی عمومی مردم، تغییر در ساختار و بافت کسب و کار های قدیمی امری حیاتی است که باید هر چه زودتر برای نجات خود در عرصه ی رقابت به تغییر تن دهند. این تغییرات مهم نیاز به آموزش و راهبری و مشاوره دارد و ما قصد داریم در این مسیر اقداماتی به وسع خود انجام دهیم.

آموزشگاه ما در توان دارد بیش از ده هزار نفر از این افراد را در بسترهای آنلاین و به صورت مجازی آموزش دهد و همچنین قادر است بیش از دویست دانش‌پذیر و مهارت آموز را به صورت حضوری در هر ترم تحصیلی پذیرا باشد.

دلایل توجیهی مالی و اقتصادی طرح:

از آنجایی که ما قصد داریم آموزشهایی در زمینه ی استارت آپ و کسب و کارهای نوپا ارائه دهیم و سعی داریم با توجه به شرایط امروزی آموزش کشور بخش مهمی از خدمات خودمان را به صورت آنلاین و در بستر فضاهای غیر حضوری آموزشی ارائه دهیم، قادر خواهیم بود افراد زیادی را برای خدمت‌رسانی جذب کنیم.

از طرفی قصد داریم این آموزش‌ها بیشتر بر روی آموزش جوانان بین ۱۸ تا ۳۰ سال متمرکز باشد و بتوانیم از پتانسیل جوانی و علمی این افراد بهره بگیریم و تلاش کنیم این افراد برای ورود به دنیای کسب و کار آماده شوند.

قیمت کم برای محصولات کارآمد آموزشی و بیش فروشی، بحث مالی و اقتصادی طرح آموزشی ما را به خوبی توجیه می کند.

 

آخرین نوشته‌های مجله مدرسه

قارچ گانودرما

گانودرما چیست؟

قارچ گانودرما چیست؟   قارچ گانودرما یکی از ارزشمند ترین مواد خوراکی است که در گروه گیاهان دارویی قرار می گیرد. تحقیقات بسیاری در زمینه خاصیت قارچ گانودرما صورت گرفته که همگی دلالت بر مغذی بودن قارچ گانودرما دارد. متخصصین تغذیه با توجه به فواید قارچ گانودرما، این گیاه شفابخش را جایگزین و مکمل بسیاری

Read More »
گیاه خرنوب

خرنوب چیست؟

خرنوب چیست؟   خرنوب نوعی گیاه مدیترانه‌ای و از گروه گیاهان دارویی است که میوه و دانه آن از خواص درمانی بسیاری برخوردار است. مهمترین خاصیت خرنوب استفاده از آن به منظور تقویت قوای جنسی و حل مشکلات ناباروری به ویژه مشکلاتی از قبیل کاهش تعداد و کاهش تحرک اسپرمدر مردان است. علاوه بر آن

Read More »
جینسینگ

جینسینگ چیست؟

جینسینگ چیست؟ خواص جینسینگ جینسینگ نام گیاهی شناخته شده و ارزشمند با طبع گرم و خشک است که به دلیل خواص فراوانی که دارد از سالیان دور تا کنون از این گیاه استفاده های متعددی میشده است. زادگاه اصلی این گیاه مناطق شرقی آسیا و شمال آمریکا میباشد. خوب است بدانیم که مهمترین قسمت گیاه

Read More »

آخرین دوره های آموزشی مدرسه پرواستارت آپ

استارت‌آپ ها کسب و کارهایی درحال رشد هستند. حرف‌های شما، ایده‌ها، پیشنهادات و انتقادهای شما می تواند مثل قطرات آب باشد که به پای درخت در حال رشد استارت‌اپ مدرسه پرواستارت‌آپ می ریزید. ما تشنه ی شنیدن حرفهای شما هستیم.

"(پر کردن این فیلد ضروری است.)" indicates required fields

دوست دارید شما را با چه اسمی به خاطر داشته باشیم(پر کردن این فیلد ضروری است.)
سبد خرید
اسکرول به بالا